Hubnutí po Vánocích aneb jak vytrvat?

Vánoční hodokvas, spousta cukroví, nedostatek pohybu a lenošení u televize, to všechno nechá málokoho bez následků. Letošní dlouhé volno v období vánočních svátků a navíc počasí celkem nepříznivé pro zimní radovánky na čerstvém vzduchu, udělalo jistě své.

Zhubnout, zpevnit tělo a nasadit alespoň trochu zdravější životosprávu je však bezkonkurenčně nejčastější novoroční předsevzetí! Tak tedy - jak na to a hlavně, jak to nevzdat?

Lednová invaze ve fitness centrech

V těchto dnech prožívají provozovatelé fitness center každoroční “boom“, posilovny a tělocvičny doslova praskají ve švech. K pravidelným návštěvníkům se začátkem nového roku přidává dlouhá řada nových zájemců, i úplných začátečníků. Jejich cílem je jediné - rychle shodit kila nasbíraná během Vánoc a po několika lekcích odejít z posilovny s novou sexy postavou, štíhlejší, krásnější a zdravější. Bohužel málokdo z nich vydrží, jak se shodují trenéři a instruktoři ve sportovních centrech, když zjistí, že pro uspokojivý výsledek je třeba udělat víc. Smutnou skutečností tak zůstává, že valná většina nových zájemců vzdá své úsilí už ke konci ledna, vytrvalejší nejpozději do konce března. A to i v případě, že si v důsledku novoročního nadšení zaplatí celoroční vstup do fitness centra, i za několik tisíc korun.

Chce to trpělivost a dobrý plán

K důvodům, které vedou k tomu, že nadšení rychle opadne a lidé vzdávají své snažení ještě dříve, než pořádně začali, se řadí nevhodný výběr sportovní aktivity, nevhodná dieta a hlavně, nereálné cíle. Je nutné zamyslet se nad tím, kolik opravdu potřebujeme shodit a rozplánovat si záměr hubnutí na přiměřeně dlouhou dobu. Není rozumné věci uspěchat, drastickou dietou či úporným cvičením, což je náhlé a neúměrné zatížení organismu, si můžeme leda uškodit. Je nutné věnovat se také způsobu stravování, popř. upravit a naplánovat si jídelníček. Dodržovat příjem menších porcí 5x denně, dodržovat pitný režim, dopřávat si pestrou stravu. Pokud nám jídlo nebude chutnat, těžko u něj zůstaneme a brzy se vrátíme ke svým starým zlozvykům. Stejně tak sport či cvičení, kterým chceme dosáhnout štíhlého a zdravějšího těla, by nás mělo skutečně bavit a naplňovat. Dobré je proto vyzkoušet několik sportovních aktivit, než zůstaneme u té, která nám bude skutečně vyhovovat.

Nový rok – nový začátek!

Nový rok není pro mnohé jen návrat do běžného stereotypu po Vánočních svátcích a Silvestrovských oslavách. Může to být v mnoha věcech i úplně nový začátek, proto si naordinujme hlavně pozitivní přístup a zdravé sebevědomí. Pak se nám budou jevit snadnější i jiné cíle a další předsevzetí - přestat kouřit, začít šetřit, najít si lásku…

Hodně štěstí pro ten Váš nový začátek!

Foto: Sxc.hu

Hubnutí po Vánocích aneb jak vytrvat? patří do témat
 • EMS Tabita 21.01.2016 11:44:14

  A co EMS? Já chodím do FitRevolution v Pardubicích a je to perfektní, hodina jako dvě hodiny v posilovně a vůbec se nenadřete! :) Kdyby to někoho zajímalo, tak fitrevolution.cz

 • Jitka 31.03.2014 17:51:58

  Hubněte se speciálním online jídelníčkem!

  Pokud náležíte do skupiny, která má chuť změnit svůj život od základu a dát se na zdravou životní cestu, objednejte si jídelníček ušitý přímo na míru. Osobní jídelníček Vám sestaví zkušený dietetický poradce, který na základě Vámi zadaných údajů určí ten nejideálnější způsob stravování.

  http://www.xjidelnicek.cz/

 • Žanet 30.03.2014 12:20:51

  Používám na hubnutí Obethin a je to hlavně o změně stravy. Prostě jím teď menší porce a nemám už skoro vůbec chuť na sladké a poku přece jen tak je to nějaká zdravá forma třeba ovoce.

 • bara.nesvadbova12 10.02.2014 10:36:45

  Říkáte C.L.A. trio activ jo? Mě se totiž moc cvičit nechce, zato procházky mi nevadí, dám na vaší radu holky a taky si ho pořídím :) pak dám vědět jak jsem na tom:)

  • Re: bara.nesvadbova12 03.03.2014 12:54:33

   Tak holky, už je to skoro měsíc co beru C.L.A. trio Activ a shodila jsem už 4kg :) jsem z něj úplně nadšená. Nidky jsem moc přípravkům na hubnutí nevěřila, ale tento je super:) snažím se dodržovat procházky, ale né každý den to jde, ale i tak jsem shodila:)

 • C.L.A. Zuzana 06.02.2014 12:18:56

  Musím říct, že to je velice inspirativní článek, já se taky snažím dodržovat 5 porcí jídla denně a pitný režim je samozřejmostí, ale kromě toho beru C.L.A. trio Activ, který napomáhá spalovat uložený tuk a musím říct, že hubnutí s ním jde samo :)

  • Re: C.L.A. Miladka35 07.02.2014 09:02:10

   C.L.A. trio Activ taky beru, je super že? Za 2 měsíce už mám 9 kilo dole, a šlo to téměř samo, stačilo jenom chodit pěšky

  • Komentář byl smazán zuzííík25 07.02.2014 08:57:30

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • TáňaJurková 15.01.2018 21:01 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Nene nepřibrala sem zpátky vůbec právě:)

 • Monika 14.01.2018 22:01 hubnutí

  Dívala jsem se že ten Justan má na stránkách vypsáno poměrně hodně plastických operací, dělá…

 • Blažule 13.01.2018 18:01 Specialista na hubnutí

  Těch deset kilo dát dolů trvalo půl roku. Kila si držím a do světa zdraví sem tam zajdu na…

 • Helena 11.01.2018 12:01 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  A potom už jste po zhubnutí na tu svoji původní váhu nepřibrala ??

 • 11.01.2018 11:01 zdravé hubnutí

  Mě osobně začla přicvičení váha jít dolů,když jsem změnilajídelníček zejménasnídaně. Byla jsem…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku