Zkuste pravý zimní detox!

I během zimy můžeme být plni energie, místo abychom propadali únavě a splínu, který přičítáme nedostatku slunce a věčnému vyčerpání. Zimní detoxikace nám umožní využít energii, zrychlit metabolismus a podpořit celkovou imunitu organismu. V zimě cítíme větší hlad a potřebujeme si zachovat určitou vnitřní teplotu, aby tělo fungovalo tak jak má, zůstalo zdravé a nebylo tolik unavené. Co pro to udělat?

Nečekejte na jaro a nenechte tělo zlenivět!

Jaro už nám dalo několikrát pocítit svoji blízkost, ale jak ukazuje předpověď počasí pro nastávající dny, zima se ještě rozhodně nevzdává. Nechme se proto prvními paprsky bez váhání zlákat k procházce do přírody, ale neupadejme zpět do letargie a nicnedělání s občasným návratem studenějších a sychravých dnů, kterých ke konci zimy bývá ještě dost. Detox totiž není pouze o jídle, ale i o pohybu. Začněte se proto hýbat, ať se vaše tělo dobře prokrví a připraví na postupně vyšší výdej energie. Dopřejte si také delší a kvalitnější spánek, ať máte rezervu proti únavě, která se v tomto období ráda vrací.

Jak dodat tělu to, co v zimě potřebuje a probudit spící energii?

Metabolismus správně nastartujeme vnitřním zahřátím, s čímž nám pomůžou syté a výživné zeleninové polévky. Při počátečním nachlazení, rýmě a chřipkových projevech pak můžete vsadit na sílu česnečky, cibulové polévky nebo silného masového vývaru. Krémové polévky zasytí a dodají tělu potřebné vitamíny, zkuste třeba mrkvový krém nebo kapustovou krémovou polévku. Dalším bonusem těchto výživných polévek jsou skvělé antioxidační účinky.

Polévka jako lék

Saláty, šťávy a domácí smoothies

Že saláty patří do jídelníčku pouze v létě, když máte zeleniny plnou zahrádku? Omyl! Čerstvá zelenina obsahuje velké množství živin, které potřebujeme doplňovat právě v zimě. Vsaďte na sílu naší české kořenové zeleniny a především vitamíny nabitého zelí, hlavně v kysané podobě. Kysané zelí z vás doslova vyplaví všechny škodliviny a je skvělým zdrojem vitamínu C, který nám pomůže od všech zimních neduhů a nachlazení.

Do salátu bude dobrým doplňkem také avokádo s obsahem zdravých tuků, na dochucení pak olivový olej, bylinky a různá semena. Pro kompletní detoxikaci a prohřátí organismu pak zkuste místo běžného čaje různé bylinkové sirupy, třeba levandulový, šípkový, jitrocelový nebo horkou zázvorovou šťávu. Vitamíny, energii a dobrý pocit i při redukční dietě pak zaručí lahodné a oblíbené smoothies. Zkuste třeba směs špenátových listů, citronu či limetky, pár semínek Goji a spolu s trochou vody vykouzlíte vitamínový nápoj, který bude dokonalým začátkem nového dne.

Zdroj: Denikplus.cz, Eurozpravy.cz

Foto: Pixabay.com

Zkuste pravý zimní detox! patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • Dana 05.03.2018 01:03 Hubnutí

  Mě nikdy vživotě žádná dieta nepomohla až na tu kterou mi sestavil výživový specialista odtud…

 • Stanislava 05.03.2018 00:03 zdravé hubnutí

  Při hubnutí je to z velké části o stravě, a zbytek o cvičení.. Osobně sem zhubla až se světem…

 • Nikola 05.03.2018 00:03 hubnutí

  Ty jo to bylo tak už po měsíci,to sem shodila pár kil:)

 • Tereza 05.03.2018 00:03 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Jak funguje ta dieta ve světě zdraví, mám na mysli třeba ten jídelníček.. to ste museli některý…

 • Andrea 04.03.2018 23:03 Rady a zkušenosti s hubnutím

  Ta jejich metoda spočívá v tom, že pro každého klienta sestavují individuální hubnoucí plán. Mě…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku