Silvestrovská oslava bez kocoviny - jak kombinovat alkohol s jídlem?

Jak kombinovat alkohol s jídlem, abychom se vyvarovali nepříjemné kocoviny? Ať už jste pivaři, vinaři, nebo dáváte přednost míchaným koktejlům, každému z vás jistě přijde pár rad vhod. Vstup do nového roku bude díky tomu bez nepříjemných následků.

Když rádi popíjíte víno

Pokud máte rádi víno, platí při kombinaci s jídlem jednoduché pravidlo. K lehkým vínům podáváme lehká a nepříliš tučná jídla, těžká vína snesou i těžší pokrmy. Na každou sklenku vína se vyplatí vypít dvě sklenky vody. Voda zpomaluje vstřebávání alkoholu a hasí žízeň, kterou alkohol vyvolává. Největším prohřeškem při pití vína je prokládání s tvrdým alkoholem, dát si pár panáčků si dobře rozmyslete, ráno by bylo kruté. Půlnoční přípitek v podobě šampańského zakázán není, víno a šampaňské si navzájem nevadí.

Když pijete pivo

Pití piva má jednu výhodu - díky hořké chuti snese žaludek mnohem mastnější hlavní chody i chuťovky, takže si můžete dopřát i tučné maso, uzeniny apod. Aby pití piva nebylo tak stereotypní, vyzkoušejte za večer více druhů. Pivo obsahuje nejméně alkoholu ze všech alkoholických nápojů a většina lidí ho i ve větším množství dobře snáší. Půlnoční šampaňské si dopřejte jen symbolicky, dvojí bublinky si spolu příliš nerozumí.

Když dáváte přednost míchaným koktejlům

Pití koktejlů je nejvíce ošemetné. Držte se raději pouze jednoho druhu míchaného nápoje, jinak bude ráno opravdu krušné. Popíjení důkladně prokládejte vodou, koktejly značně dehydrují. Jídlo si dopřávejte jen málo, a to spíše lehčí pokrmy, ovocné jednohubky apod. Přípitek v podobě šampaňského raději zcela vynechte. V nejlepším případě si však míchané nápoje raději odpusťte, protože příměsi, které obsahují, zhoršují stav kocoviny.

Proč pití alkoholu prokládat jídlem

Prokládat alkohol jídlem je důležité, ale také zase všeho s mírou, abychom si nepřivodili žaludeční potíže a zánět slinivky břišní. A proč konzumaci alkoholu prokládat jídlem? S jídlem se totiž alkohol vstřebává do krve pomaleji. Rychlost vstřebávání snižují hlavně potraviny s vysokým obsahem bílkovin, například sýr a maso.

Foto: Pixabay.com

Silvestrovská oslava bez kocoviny - jak kombinovat alkohol s jídlem? patří do témat
 • pivo Andy 30.09.2016 19:00:45

  jaké to nealkoholické pivo je teda nelepší? přemýšlím co budu teď o víkendu na chatě pít, tak abych to stihla včas nakoupit :)

 • Blanka 29.09.2016 21:43:13

  holky takže tento vejrhttp://www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html je teda dobráý?dá se to pít? já se bojímže ta chuť toho budehrozná... ale nevím nemámto sama vyzkoušené.

 • bez kocoviny Magda 09.08.2016 21:49:13

  tak aby člověk neměl kocovinu, tak je potřeba pít nealko pivo a nebo vůbec... náhodou jsou enalko piva docela dobrá, teda když se vybere kvalitní a dobré nealko pivko :D

  • Lisa 28.09.2016 20:24:02

   znáte lidičky tohlenealkoholické pivečko?www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html přemýšlím o tom žesi ho koupím, ale nevímjestli to nebude zbytečné

  • Re: bez kocoviny Majda 10.08.2016 11:45:57

   je to těžké, je tolik piv i nealkoholických v obchodech že aby člověk vyzkoušel všechny a našel to které mu bude chutnat nejvíc je docela nemožné... nebo já mám ten pocit :/

   • Re: Re: bez kocoviny Magda 17.08.2016 10:27:54

    koukej tady na toto pivohttp://www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html tedanealkoholické pivo, i kdyžse to nezdá tak vážněpřekvapí :) je chuťověvýborné!!! vřeledoporučuji :)

    • Re: Re: Re: bez kocoviny Majda 19.08.2016 10:43:25

     koukala jsem se a zdá se být v klídku, tak ho budu muset rozhodně vyzkoušet :) tak snad bude spokojenost :)

     • Re: Re: Re: Re: bez kocoviny Magda 22.08.2016 10:05:22

      určitě bude spokojenost, protože kdyby nebyla tak budu z toho nějaká špatná :D musíš pak napsat hned jaká byla spokojenost, jestli teda byla :) ale pevně věřím že bude

 • nela 24.09.2016 20:15:27

  jaké je teda dobré to nealkoholické pivo? Vždycky když jedu s partnerem někam tak on pije a já piju te obyčejné nelako piva, chtělo by to nějaké lepší, nějaké ochucené..

 • nealko Julie 16.08.2016 20:56:20

  taky mám pocit že je nealkoholických pivček docela málo na českém trhu a všechny jsou na jedno brdo, jak se říká :/ nebo já jsem aspoň nenašla nějaké dobré a originální nealkoholické pivo

 • Jarry 01.01.2016 19:59:30

  Jídlo možná zpomalí vstřebání alkoholu, ale zatíží játra, krevní oběh, takže se cítíme hůře. Mě se osvědčuje najíst se raději s větším odstupem od pití a pak už žádné jídlo. Nebo jen lehké pečivo, nikdy maso.

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • alžběta 26.04.2017 18:04 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Zbavit se závislosti na sladkém je horor :D

 • Regina 26.04.2017 17:04 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Mě třeba pomohla moje konzultantka ze světa zdraví, vše mi pěkně vysvětlila, a pravidelné návštěvy…

 • zdenka 25.04.2017 18:04 Rady a zkušenosti s hubnutím

  jo dietlax používám v tabletách spolu s h2out a nemám s tím problém, žádné zácpy nejsou. Kupuji to…

 • zdenka 25.04.2017 18:04 Rady a zkušenosti s hubnutím

  ne, osvědčilo se mi doržet pravidelný pitný režim, nevynechat jídlo a jíst menší dávky, nesolit a…

 • Daniella 25.04.2017 15:04 Rady a zkušenosti s hubnutím

  Dobrý den, pomohli někomu radikálně zhubnout ve svet-zdravi.cz?

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku