S novým rokem nová dieta? Zkuste to jinak!

Zhubnout - jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí. Podle společnosti STOB se o to alespoň jednou v životě pokusilo 95% žen, obvykle pomocí nejrůznějších diet. Máte s dietou zkušenost i vy? Nebo se do jedné z nich právě chystáte pořádně obout, ať to stojí, co to stojí?

Společnosti, které se nějakým způsobem zabývají redukcí váhy, mají právě nyní, se začátkem nového roku, nejvíc napilno. Věděli jste, že podle statistik utratí Češi za doplňky na hubnutí zhruba 5,5 miliardy korun ročně?

Krabičková nebo proteinová dieta - neustálý boj a díra do rozpočtu?

Speciální proteinová jídla, která pomáhají spalovat v těle tuk, přičemž svalová hmota zůstává, patří i mezi Čechy k velmi oblíbeným, ale rozhodně není zadarmo. Stejně tak jídla připravovaná a dovážená v krabičkách něco stojí. A ti, co s nimi mají zkušenost, často mají zkušenost i s obávaným jo-jo efektem. Každý takový specializovaný program jednou skončí a všechno pak závisí na dalším postupu a disciplíně, jinak jdou kila opět nahoru, bohužel bez nároku na vrácení peněz. Mnohé dámy, které nějakou takovou dietu vyzkoušely, mluví o věčném boji s kily, která se ráda vrací hned po skončení diety, přesto se však po zjištění, že většina pracně shozených kil je zpět, nezdráhají skočit znovu po hlavě do dalšího kola. Kde může být zakopaný pes?

Může stačit jen změna stravování a životního stylu?

Jak ale skutečně objevit efektivní způsob hubnutí, a to nejlépe s nejmenším rizikem jo-jo efektu? Výživový poradce vám sestaví jídelníček na míru a nastaví celkovou životosprávu přesně podle vašich možností a potřeb. Dieta pak bývá snadná odpověď zvlášť pro ty netrpělivé, kteří chtějí zhubnout rychle a pokud možno s co nejmenší námahou. Vždyť právě ti jsou cílovou skupinou společností, které se jim každoročně snaží nabídnout zázračné preparáty vedoucí k pohodlné ztrátě hmotnosti bez sebemenšího přičinění. Změna celkového pohledu na život, na vlastní zdraví a způsob myšlení pak není prvořadý, stačí přece koupit si onen zázrak, který vše usnadní. Zbavit se nadváhy zdravým způsobem prostě nejde hned, přesto tuto neustále opakovanou pravdu mnozí podceňují. Změny ve stravovacím režimu a zvýšená pohybová aktivita se projeví až v řádech několika týdnů. Je potřeba si jednoho dne říct, že změním svůj životní styl, vykročím z komfortní zóny, upravím svůj režim. Dělám to přece pro sebe.

Chcete v novém roce začít jíst zdravěji? Se salátem z červené rýže a quinoy nešlápnete vedle!

Proč není nejvhodnější hubnout během zimy?

Rozhodující pro úspěch či neúspěch ve snaze o zhubnutí může být dokonce i doba, kdy s tím začneme. Podle odborníků není právě zima tím nejlepším časem pro hubnutí. V zimě potřebujeme vydatnější stravu pro zahřátí i pro přísun energie, navíc zelenina pro lehké dietní saláty je daleko dražší a ne vždy dostupná. Přesto lidé obvykle berou začátek nového roku jako tu největší motivaci, sportovní centra a posilovny praskají ve švech, prodejci rotopedů, běžících pásů a podobných zařízení a potřeb mají nejvyšší zisk. Klíčem k dosažení a hlavně udržení si ideální hmotnosti však jednoznačně vede známá kombinace tří zásad - zdravá strava, dostatek pohybu a pevná vůle vytrvat. Hodně štěstí i vám!

Zdroj: Zena.aktualne.cz (V.Teplan), Irozhlas.cz

Foto: Shutterstock.com

S novým rokem nová dieta? Zkuste to jinak! patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • Dana 05.03.2018 01:03 Hubnutí

  Mě nikdy vživotě žádná dieta nepomohla až na tu kterou mi sestavil výživový specialista odtud…

 • Stanislava 05.03.2018 00:03 zdravé hubnutí

  Při hubnutí je to z velké části o stravě, a zbytek o cvičení.. Osobně sem zhubla až se světem…

 • Nikola 05.03.2018 00:03 hubnutí

  Ty jo to bylo tak už po měsíci,to sem shodila pár kil:)

 • Tereza 05.03.2018 00:03 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Jak funguje ta dieta ve světě zdraví, mám na mysli třeba ten jídelníček.. to ste museli některý…

 • Andrea 04.03.2018 23:03 Rady a zkušenosti s hubnutím

  Ta jejich metoda spočívá v tom, že pro každého klienta sestavují individuální hubnoucí plán. Mě…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku