Jarní únava? Moringa olejodárná nic takového nezná!

Jarní únava postihuje vlastně každého z nás. A zhruba ¾ populace dokonce velmi citelně. Pokud k té převážně většině patříte, potřebujete vědět, proč na vás vlastně nastoupila i zkusit ji účinně překonat. A pokud s ní nechcete mít vůbec nic společného, spolehněte se (opět) na moringu!

Nebojte, pokud momentálně potřebujete spát devět hodin denně, přes den se cítíte bez energie i nálady a v práci se cítíte tak trochu fyzicky i mentálně zpomalení, vážně v tom nejste sami. Jarní únava je naprosto přirozená. Tělo má za sebou touto dobou totiž dlouhou a náročnou zimu. Celé měsíce se muselo obejít bez dostatečného množství čerstvých vitaminů i minerálních látek (protože ovoce a zelenina dovážené během zimy z exotických dálek, uměle dozrávané cestou v kontejnerech, tělu moc dobrého nedodá). Proto je úplně běžné, že máte například deficit vitaminu C, jednoho ze zásadních antioxidantů a vitaminů, které jsou pro energii celého organismu nesmírně důležité.

Chybí energie, chybí nálada

Na současném stavu vašeho organismu se pak podepsala také několikaměsíční absence dostatku slunečního světla, přičemž zdaleka nejde jen o to, že když vás ráno přivítá modrá obloha zalitá sluncem máte automaticky mnohem lepší pocit, než když se probudíte do šedivého dne s inverzí, kterých je česká zima plná. Při absenci denního světla po několik měsíců je vaše tělo zásobované ve zvýšené míře melatoninem, tzv. spánkovým hormonem, jehož produkce narůstá spolu s klesající intenzitou světla. Nižší množství přirozeného denního světla pak také naopak snižuje v těle produkci vitaminu D, jenž pomáhá primárně ku zdraví kostí, ale také souvisí s mírou dobré nebo špatné nálady a energie obecně.

Vyvážená strava + pohyb + spánek = základ

Co s tím vším teď můžete dělat? Ono je to vlastně jednoduché: vyjít na farmářské trhy, koupit první čerstvé saláty, bylinky, doma nechat klíčit řeřichu, mungo… a kvůli vitaminu D zařadit ve větší míře do jídelníčku například ryby. A když přidáte vhodnou formu pohybu, například se po zimě vrátíte k procházkám nebo na kolo, rovnou si tím odbudete mírnou formu detoxu, rozproudíte lymfu a pomalu se zase dostanete do formy. Ale co když je pro vás pomalu prostě příliš pomalu? Spolehněte se jednoduše na svou oblíbenou moringu.

Moringa_Zdrave_foto.jpg

Moringa je nenahraditelná superpotravina

Pokud už ji doma máte, víte, že toho umí hodně v otázkách prevence mnoha nemocí nebo při rekonvalescenci, hubnutí a podobně. A stejně nepostradatelná je i pro boj s jarní únavou, protože obsahuje opravdu všechno potřebné pro to, aby vám bylo brzy mnohem lépe:

▪ vitamin C coby zdroj imunity proti všem doznívajícím vlnám chřipek
▪ vitaminy řady B pro pevnější nervy, když vám z únavy nejde všechno v práci, jak byste potřebovali
▪ vitaminy A a E coby antioxidanty, které nakopnou energii každé buňky v těle
▪ železo, které hraje značnou roli v krvetvorbě i prevenci únavy + další minerální látky, jako je vápník pro zdravé kosti, nebo selen a zinek pro obnovu krásy vlasů i nehtů po zimě
▪ vlákninu pro obnovení zdravější střevní mikroflóry
▪ 9 aminokyselin, které vám při návratu k pohybu venku pomohou s budováním svalové hmoty
▪ velké množství bílkovin, jež se hodí do odlehčeného jarního jídelníčku

A kdybyste měli chuť zkusit moringu z Filipín zase v úplně nové formě, jsou tu naše naprosto boží kuskusy! Jsou nové, v mnoha variacích sladké i slané kuchyně, v eko kompostovatelném balení! Více o nich už brzy nebo na festivalu Evolution, kam se ve dnech 22. až 24. 3. s moringou z Filipín chystáme. Najdete nás ve střední hale, číslo stánku SH18. Uvidíme se tam?

Podívejte se na www.HERNandME.cz

Jarní únava? Moringa olejodárná nic takového nezná! patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • Dana 05.03.2018 01:03 Hubnutí

  Mě nikdy vživotě žádná dieta nepomohla až na tu kterou mi sestavil výživový specialista odtud…

 • Stanislava 05.03.2018 00:03 zdravé hubnutí

  Při hubnutí je to z velké části o stravě, a zbytek o cvičení.. Osobně sem zhubla až se světem…

 • Nikola 05.03.2018 00:03 hubnutí

  Ty jo to bylo tak už po měsíci,to sem shodila pár kil:)

 • Tereza 05.03.2018 00:03 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Jak funguje ta dieta ve světě zdraví, mám na mysli třeba ten jídelníček.. to ste museli některý…

 • Andrea 04.03.2018 23:03 Rady a zkušenosti s hubnutím

  Ta jejich metoda spočívá v tom, že pro každého klienta sestavují individuální hubnoucí plán. Mě…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku