Jak vypadá zdravé hubnutí a jak mu lze pomoci bez rizik?

Trápí vás nadváha, vysoký cholesterol nebo cukrovka a rozhodli jste se s tím něco udělat? Zdraví máme jen jedno, za vaše odhodlání vás chválíme. Jen si dejte pozor na drastické diety, které sice slibují rychlé výsledky, jo-jo efekt je u nich ale zaručený. Navíc vám neprospějí ani zdravotně. Hubnout totiž můžete i zdravě a bez rizik. Jak?

Hubněte pomalu a trvale

Zkoušeli jste hubnout sami a nedařilo se vám to, nebo jste sice kila shodili, ale brzy se vrátila? Jděte na to jinak. Hubněte pomalu, ale trvale.

Nadváha je předstupeň obezity, která s sebou nese riziko dalších zdravotních komplikací jako vysoký cholesterol, cukrovka, potíže s klouby a další. Postihuje velké procento populace, na vině je nezdravý životní styl, stres a málo pohybu.

Zelenina.jpg

Když se řekne redukce hmotnosti

Cílem redukce hmotnosti je úbytek tělesného tuku. Dobrým pomocníkem vám bude glykemický index (GI), který vyjadřuje rychlost, za jakou se sacharidy obsažené v potravě přemění v trávicím traktu na glukózu, která se dostane do krevního oběhu.

Čím rychleji potravina zvýší hladinu glukózy v krvi, tím má potravina vyšší glykemický index. Jeho výši ovlivňuje mnoho faktorů, mezi které patří obsah tuků, sacharózy a kyselin, množství vlákniny i technické zpracování.

Náš tip: Když sníte potravinu s vysokým GI, budete mít brzy zase hlad. Proto jezte raději potraviny s nízkým GI. Nebude vám v krvi kolísat hladina cukru a budete se déle cítit sytí.

Jezte pestře a pravidelně

Snídani nevynechávejte, jezte 5x denně v menších porcích. Nečekejte, až budete mít hlad. Jídlo si vychutnejte, ideálně si také zapisujte, co všechno za den sníte.

Pitný režim.jpg

Dodržujte pitný režim

Během dne vypijte 2-3 litry tekutin, nejlépe čisté vody nebo čaje. Káva a alkohol se do toho nezapočítávají, snažte se jim vyhýbat.

Omezte příjem skrytých tuků a jednoduchých sacharidů

I když je nevidíme, často tvoří podstatnou část denního příjmu energie. Vyhněte se jim stejně jako jednoduchým sacharidům v tučných potravinách a sladkostech.

Hýbejte se

Najděte si takový druh pohybu, který vás bude bavit a věnujte se mu. Klidně to mohou být procházky, plavání, jízda na kolečkových bruslích apod.

Náš tip: Vyzkoušejte proteinovou dietu KetoFit

Díky ní zredukujete hmotnost na úkor tukové tkáně efektivně a bez pocitu hladu. Už nebudete muset v obchodě studovat etikety, ani počítat kalorie. KetoFit je přírodní, moderní a obsahuje 31 výživových substancí. Vaši váhu sníží trvale, bez jo-jo efektu.

Jak vypadá zdravé hubnutí a jak mu lze pomoci bez rizik? patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • Dana 05.03.2018 01:03 Hubnutí

  Mě nikdy vživotě žádná dieta nepomohla až na tu kterou mi sestavil výživový specialista odtud…

 • Stanislava 05.03.2018 00:03 zdravé hubnutí

  Při hubnutí je to z velké části o stravě, a zbytek o cvičení.. Osobně sem zhubla až se světem…

 • Nikola 05.03.2018 00:03 hubnutí

  Ty jo to bylo tak už po měsíci,to sem shodila pár kil:)

 • Tereza 05.03.2018 00:03 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Jak funguje ta dieta ve světě zdraví, mám na mysli třeba ten jídelníček.. to ste museli některý…

 • Andrea 04.03.2018 23:03 Rady a zkušenosti s hubnutím

  Ta jejich metoda spočívá v tom, že pro každého klienta sestavují individuální hubnoucí plán. Mě…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku