Apiterapie - léčba pomocí včelích produktů

O užitečnosti včel a jejich přínosu pro naše zdraví všichni víme, užívání včelích produktů k dosažení zmírnění jistých potíží či pro jejich prevenci, však má i svůj odborný název. Víte, že už samotným přidáním si medu do čaje provozujete tzv. apiterapii? Apiterapie je léčba pomocí včel a včelích produktů.

Objevitelem apiterapie je česko-německý lékař, Dr. Philipp Tertsch, který je znám například svou publikací z roku 1888 - "O vztahu včelího bodnutí k revmatismu". Na počest dne jeho narození vyhlásila Světová apiterapeutická společnost 30. březen Světovým dnem apiterapie.

Včelařstvím k psychické pohodě, harmonii i blahodárnému spojení s přírodou

Včelaři nejsou blázni ani podivíni, jsou to lidé nejrůznějších profesí, věků, vzdělání i přesvědčení. Dříve se včelařilo pro peníze, dnes jde spíš o nanejvýš zajímavý koníček. Chov včel podle všeho dokáže prospět a léčit i psychicky, jako ostatně každá činnost, kterou děláme rádi, s láskou a pro dobro svého okolí. Být včelařem znamená cítit se mnohem bohatší a spjati s přírodou.

Včelí produkty pro naše zdraví

Lidskému zdraví prospívá v podstatě vše, co včely vyprodukují. Není jistě třeba zmiňovat se příliš obsáhle o zdraví prospěšném medu. Ten známe všichni a většina z nás jej používá při nachlazení, někteří z nás už třeba vyzkoušeli i medové zábaly nebo relaxační masáž. Dalším včelím produktem je propolis, používaný jako účinná desinfekce. Mateří kašička se v nepatrném množství přidává do kosmetických, regeneračních a léčivých krémů, její výživná síla a blahodárné účinky jsou však velmi znatelné. Fermentovaný pyl získávaný z pláství pomáhá v boji proti alergiím, astma a zánětům. Vosk používaný do vonných svíček, ze kterých se při hoření uvolňují kromě aromatických látek i drobné částečky pylu a propolisu, pomohou ulevit dýchacím cestám.

Med pro zdraví

Léčivé účinky včelího bodnutí

Ač se tomu můžete zdráhat věřit, i obyčejné a ne zcela příjemné včelí bodnutí má svá pozitiva. Jed ze včelího žihadla se dá nazvat nejsilnějším lékem, jaký lze od včely získat. Působí proti revmatismu, proti tzv. "tenisovému lokti", dokáže rozpustit škodlivé látky usazené v kloubech apod. Cílená aplikace jedu včelím žihadlem, neboli řízené bodnutí včelou, je však poměrně složitá metoda. Každé bodnutí může znamenat jinou dávku jedu a i jeho složení se často liší v závislosti na potravě včely.

Inhalace vzduchu a vůní z včelího úlu

Teplý vzduch uvnitř včelího úlu prosycený aerosolí, propolisem, mateří kašičkou, voskem a pylem, je možné s pomocí speciální dýchací masky také inhalovat. Člověku se tak do dýchacích cest dostanou cenné látky, které mají léčivý účinek na řadu problémů:

 • astma a nejrůznější alergie
 • bronchitida
 • chronická onemocnění plic
 • častá náchylnost k infekcím
 • oslabený imunitní systém¨
 • infekce dýchacích cest
 • chronické bolesti hlavy a migrény
 • stres a deprese

Apiterapie pomáhá zcela přirozeným způsobem zmírnit či úplně překonat mnoho problémů. Je to ideální metoda pro každého, kdo dává přednost alternativní medicíně a nechce své tělo zbytečně zatěžovat chemií. Je ideální pro sportovce, děti a starší osoby.

Zdroj: Wikipedie, Vcely.euweb.cz

Foto: Pixabay.com

Apiterapie - léčba pomocí včelích produktů patří do témat
 • alcohol-free water soluble propolis liquid by Chinese and Brazilian raw materials,instant-soluble pr hellina 31.01.2018 03:32:16

  We mainly produce alcohol-free water soluble propolis liquid by Chinese and Brazilian raw materials,instant-soluble propolis powder and soft capsules with higher effective flavonoids,we also solved the world's divest purified,deleadingTech problems,and invented fingerprint spectrum inspection Tech.propolis liquid used as Apitherapy,Acupuncture and others ;powder worked as food,pharmacy and cosmetics additive etc.
  www.leyisheng.com
  WhatsApp(Mobile):+86 13120179219
  Skype:13520860035

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • Romana 16.02.2018 22:02 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Já mám velmi dobré zkušenosti se svet-zdravi.cz,dlouho jsme s váhou bojovala a až tady mi pomohli…

 • Andrejka 16.02.2018 02:02 Hubnutí

  Nemáte prosím někdo vyzkoušený nějaký doplněk od Rosenpharmy ? Zajímalo by mě jak na tom ty jejich…

 • Karel 15.02.2018 14:02 hubnutí

  Ahoj nějak se mi nedaří hubnout.Začal jsem zdravě jíst, trošku fitness,ale není to ono.

 • Natálie 15.02.2018 13:02 hubnutí

  A takhle na konzultaci vám řekl pan doktor k té liposukci všechno?

 • Gábina 15.02.2018 13:02 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Ahoj mám velký problém co se týče mé postavy.Jsem hodně silná a mám i zdraovotní problémy.Ráda…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku