29. září - Světový den srdce

Září je měsíc věnovaný prevenci srdečních onemocnění, k níž nabádá právě Světový den srdce, který připadá na 29. září. Zamysleme se spolu nad tím, jak se o své srdce a cévy lépe starat a zachovat si jejich zdraví.

Srdeční choroby zdaleka nejsou jen nevyhnutelným důsledkem našich genetických dispozic. Máme mnoho špatných návyků, kterými žijeme a které našemu srdci škodí. Nejrizikovějšími faktory jsou samozřejmě obezita a také kouření.

Obezita a vysoký cholesterol - změňte svůj životní styl včas!

Nadváze a obezitě patří první dvě místa na žebříčku nejčastějších příčin onemocnění srdce, významně přispívají také ke vzniku aterosklerózy. Udržováním se v kondici a při standartní hmotnosti můžeme přitom toto riziko pozitivně ovlivnit až o devadesát procent. To už přece za trochu námahy stojí. Cholesterol je tuková látka, kterou k životu bezvýhradně potřebujeme. Přesto si musíme udržovat jeho hladinu v normálu, je-li ho v krvi příliš, naše zdraví může být znatelně ohroženo. Jeho nadbytek ucpává cévy a vytváří sraženiny, výsledkem může být uspíšení srdečního infarktu i mozkové příhody.

Přestat kouřit má smysl i po mnoha letech a ve vyšším věku

Zákazy, upozornění a neustálé nabádání k potlačení tohoto zlozvyku je únavné jak pro kuřáky, tak pro jejich pasivní pozorovatele. Má to však smysl, ať už se rozhodnete přestat kouřit kdykoliv, i v pozdějším věku a po mnohaletém silném kuřáctví. Kouření zvyšuje riziko vzniku srdečních onemocnění, infarktu i mozkových příhod dvojnásobně. Tvrzení, že kouření zkracuje život až o deset let, také není jen obehranou frází, je to prostý a prokázaný fakt.

Posilujte své srdce pohybem a zdravou životosprávou, vyplatí se to!

Zdravá strava, omezení tuků a uzenin, méně alkoholu, žádné cigarety - to všechno zkuste postupně aplikovat ve své snaze o zdravější životní styl, i když to ze začátku nemusí jít snadno. Pokud si k tomu denně naordinujete ještě nějaký ten pohyb navíc, budete brzy na dobré cestě k lepší fyzické kondici a tím i ke zdravějšímu srdci. Ze začátku stačí třeba jen vyšlápnout schody místo výtahu, místo televize si dopřát procházku, venčit svého psa častěji a třeba se s ním dát i do běhu.

Červené víno pro zdravější srdce? Zkuste nealkoholické!

Jak známo, malé množství alkoholu, nejlépe červeného vína, může srdci prospět. Ještě lepší variantou však bude víno bez alkoholu. Červené víno, klasické a také to bez alkoholu, obsahuje polyfenoly. Jde o silné antioxidanty, tj. látky chránící buňky před různými negativními vlivy. Alkohol obsažený v klasické verzi vína však částečně snižuje jeho pozitivní účinky tím, že omezuje vliv nápoje na snižování krevního tlaku. Nealkoholické víno je tak prokazatelně tělu a srdci prospěšnější. Navíc je skvělou volbu pro řidiče, kojící maminky i osoby užívající léky.

Zdroj: ulekare.cz, Mudr. T.Sláma - AimilPharmaceuticals

Foto: Pixabay.com

29. září - Světový den srdce patří do témat
 • nabídka půjčky Heinz Munkel 26.11.2017 16:52:13

  Jste v jakékoli finančníkrizi? Potřebujete úvěr narefinancování svého domunebo rozšíření svéhopodnikání? Potřebujetepůjčku k vypořádánínaléhavých dluhů a zůstatu jednoho věřitele?Potřebujete platit zazaplacení účtů? atd.Získejte svůj kredit od $2,000 do $ 150,000,000.00 USD/ EURO / POUNDS na 3%. Penízepřevedené na váš účet do3 hodin od schválení. Pokudmáte zájem o získáníkreditu, neváhejte námzaslat žádost e-mailem:heinzemunkel.loanfirm@gmailcom

 • Pomůžeme vám! Garcia Sacramento 09.11.2017 17:58:59

  Potřebujete naléhavé peníze? Pomůžeme vám! Máte problémy nebo máte problémy? Tímto způsobem vám dáváme příležitost rozvíjet nový vývoj. Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se jim snaží dát šanci. Každý si zaslouží druhou šanci, a protože vláda selže, budou muset pocházet od ostatních. Žádná částka není pro nás příliš šílená a splatnost, kterou určíme vzájemnou dohodou. Žádné překvapení, žádné další náklady, ale pouze dohodnuté částky a nic jiného. Nečekejte a nezapomeňte na tento příspěvek. Zadejte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na garciajsacramento@gmail.com Potřebujete naléhavé peníze? Pomůžeme vám!

 • Bezplatná půjčka, která odpovídá vašemu rozpočtu. Jakub Finance 07.10.2017 07:45:00

  Ahoj,

  Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
  družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
  institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
  Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry atd., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

 • Pujcka ALICIANA CASTELO 25.09.2017 13:22:26

  Ahoj
  Chci použít toto médium, abych vás informovala, že paní Aliciana Castelo poskytuje spolehlivou a prospěšnou pomoc a my Vám rádi poskytneme půjčku. Půjčujeme peníze jednotlivcům a společnostem, které potřebují finanční pomoc ve výši 2%.
  Hledáte akreditovanou a akreditovanou společnost poskytující soukromé půjčky, která poskytuje půjčky na životní příležitost. Nabízíme všechny druhy úvěrů velmi rychlým a snadným způsobem, osobní půjčku, půjčku na auto, hypoteční úvěr, studentský úvěr, podnikatelský úvěr, investiční úvěr, konsolidaci dluhu a mnoho dalšího.

  Pošlete nám e-mail naadresu:(alicianacasteloloanfirm@gmail.com).


Adresář

Diskuze na téma Hubnutí, dieta a zdravá strava

 • Dana 05.03.2018 01:03 Hubnutí

  Mě nikdy vživotě žádná dieta nepomohla až na tu kterou mi sestavil výživový specialista odtud…

 • Stanislava 05.03.2018 00:03 zdravé hubnutí

  Při hubnutí je to z velké části o stravě, a zbytek o cvičení.. Osobně sem zhubla až se světem…

 • Nikola 05.03.2018 00:03 hubnutí

  Ty jo to bylo tak už po měsíci,to sem shodila pár kil:)

 • Tereza 05.03.2018 00:03 ZHUBNOUT SPOLEHLIVĚ

  Jak funguje ta dieta ve světě zdraví, mám na mysli třeba ten jídelníček.. to ste museli některý…

 • Andrea 04.03.2018 23:03 Rady a zkušenosti s hubnutím

  Ta jejich metoda spočívá v tom, že pro každého klienta sestavují individuální hubnoucí plán. Mě…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku